fashion

Scott Schuman – The Sartorialist

Jako nastolatek chciał zostać projektantem, jednak szybko zrozumiał, że nie jest aż tak kreatywny, jak niektórzy jego koledzy. To, że uczył się projektowania sprawia, że zupełnie inaczej podchodzi do swojej obecnej pracy. Potrafi docenić piękno kształtów i linii stylizacji, które fotografuje. 

By opiekować się swoją córką Scott musiał zrezygnować ze stanowiska dyrektora mody męskiej w swojej firmie. Od tamtej pory wszędzie zabierał ze sobą swój aparat, a fotografowanie przypadkowo spotkanych ludzi stało się jego pasją. Kiedy jego zdjęcia stawały się coraz lepsze postanowił założyć blog The Sartorialist, tak by stworzyć przestrzeń do dyskusji o modzie i jej miejscu w życiu codziennym. Jego blog jednak to zdecydowanie nowa jakość. Pominął pseudo intelektualne wypociny, samozwańczych znawców mody a w swoich postach umieszczał jedynie zdjęcia.  Opowiadał nimi historie dnia codziennego. Dla niego nie ma większego znaczenia, jakiej marki są ubrania osób, które fotografuje, chce on jedynie przekazać romantyczne wizje, jakie napotyka na ulicach.

The Sartorialist szybko stał się popularny zarówno wśród fanów street fashion jak i tych obracających się w wyższych sferach modowego przemysłu. Po tak znaczącym sukcesie Schuman został zatrudniony do wypromowania w ten sam sposób strony Conde Nast, style.com. Obecnie zastąpiony został innym fotografem mody ulicznej Tommym Tonem.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych kampanii marketingowych, jakie stworzył Schuman jest kampania dla Burberry “Art of the Trench”.

Jego prace znajdują się w stałych kolekcjach Victoria & AlbertMuseum, Tokyo Metropolitan Museum of Photography.

więcej zdjęć na http://www.thesartorialist.com 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.