fashion

Jak z obrazka

Arturo Elena jest artystą samoukiem, który zrewolucjonizował świat grafiki i ilustracji. Jego modowe ilustracje zyskały uznanie zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Niezwykły realizm, kolorystyka oraz niezwykła wręcz dbałość o szczegóły, to cechy charakterystyczne tego artysty. 

Arturo rozpoczął pracę w branży modowej u boku Victorio i Lucchino. 1980 roku pracował, jako asystent projektanta. W miarę rozwoju kariery współpracował z projektantami takich marek jak: Loewe, Chanel Hiszpania, Custo Barcelona, Rafael Matías, The Extrème Collection, Carrera & Carrera and Audemars Piguet (to jedynie kilka przykładów).

To, co wyróżnia prace Elena to wydłużone ludzkie postacie, które przy swoim zniekształceniu zachowują doskonałą harmonię proporcji. Charakterystyczne szczegóły dotyczące jego prac sprawiają, że nie są to jedynie ilustracje modowe. W swoich pracach łączy odcienie, intensywność i połysk, dzięki czemu uzyskuje idealną harmonię oraz spójność. Efektem specjalnym ilustracji Elena jest subtelnie zastosowana gra światła i cienia.

Od 1998 roku Arturo jest również wykładowcą. Prowadzi retrospektywne pokazy swoich prac oraz master classes i warsztaty Complutense University of Madrid, Vigo University, CEU-San Pablo University in Madrid, Design College in La Rioja, EDA Fashion and Design College (a to jedynie tylko kilka przykładów).

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.