Wiedeń – festiwal pod Ratuszem

posted in: food, places | 1

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu. “Tu bywamy” to miejsca naszym zdaniem godne polecenia i zobaczenia. W związku z naszą przeprowadzką do Wiednia na pierwszy ogień idzie Festiwal Filmowy pod Ratuszem.

Każdego lata wraz z końcem czerwca wiedeński Rathausplatz zamienia się w tętniące życiem miejsce spotkań smakoszy oraz fanów muzyki klasycznej. Po zmroku na wielkim ekranie wyświetlany jest repertuar, który zadowoli nawet najbardziej wymagających melomanów.

Niesamowitym dźwiękom wtórują nieziemskie zapachy z ponad 20 kuchni z całego świata. Można tu spróbować kuchni azjatyckiej, greckiej, hinduskiej, meksykańskiej, południowoafrykańską oraz wielu innych. Nam niesamowitą przyjemność sprawiło spacerowanie między tymi wszystkimi wspaniałościami i podpatrywanie kucharzy przy pracy. Koneserom alkoholowych specjałów polecamy poncz owocowy, który dostępny jest w kilu wersjach smakowych.

Jeśli kiedyś odwiedzicie latem Wiedeń, Ratusz to z pewnością  miejsce warte uwagi.

One Response

  1. Mmmmm. Mój kochany Wiedeń. W następnym roku przyjeżdżam tam w zimie na łyżwy i na wyżerkę, bo w tym roku mi balast nie pozwoli….. 😉

Leave a Reply