in the kitchen

Cukinia faszerowana

Share on FacebookPin on PinterestShare on RedditShare on TumblrTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Składniki:
– cukinia
– 100g mięsa mielonego wieprzowo – wołowego
- pomidory z puszki
– cebula
– ząbek czosnku
- starty żółty ser lub parmezan
– zioła prowansalskie
- sól, pieprz
- mielona ostra papryka
- mielona kolendra 

Cebulę drobno kroimy i podsmażamy na oliwie. Gdy już będzie złota dodajemy drobno posiekany czosnek i smażymy jeszcze przez minutę, następnie dodajemy mięso i przyprawiamy je solą, pieprzem, kolendrą, chili i ziołami prowansalskimi. Gdy mięso będzie już usmażone oddajemy, połowę pomidorów z puszki, i wszystko jeszcze dosalamy. Smażymy aż sok z pomidorów nieco odparuje.
Cukinie dobrze myjemy, przekrawamy wzdłuż, a środek wydrążamy łyżeczką. Do wnętrza wkładamy wcześniej przygotowane mięso i posypujemy startym serem. Cukinie pieczemy w temp 200 stopni do czasu aż będą miękkie. 

Share on FacebookPin on PinterestShare on RedditShare on TumblrTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Comments

What do you think?

2 Comments

  • Goga
    15 June 2012 - 14:47 | Permalink

    Widziałm dziś w lidlu piękne cukinie, ale nie sądziłam że można z ich dodatkiem przygotować takie pyszności, wszystko wygląda pięknie, zaraz biegnę po potrzebne produkty:)

  • 17 June 2012 - 17:35 | Permalink

    Pyszności !!! Mniami :-)

  • Leave a Reply